BAHREYN KRALLIĞI

Bahreyn yada resmi adıyla Bahreyn Krallığı, Asya'da, Basra Körfezi'nde yer alan bir ada ülkesidir. Bahreyn'in güneydoğusunda Katar, batısında Suudi Arabistan yer alır. "Bahreyn" Arapça bir kelime olup "iki denizin arasında" demektir. Bahreyn'in başkenti Manama, Bahreyn'in tek havaalanı başkent Menama'daki uluslararası trafiğe açık havaalanıdır.
 
​Bir ada ülkesi olması üstelik deniz taşımacılığı açısından stratejik bir noktada bulunması Bahreyn'e deniz ulaşımında geniş imkanlar vermektedir. En büyük ve modern limanı Mina Selman adlı limanıdır. Buradan birçok ülkeye deniz nakliyatı yapılmaktadır. Bahreyn'in 100 grostonun üstünde yük taşıyabilen 87 gemisi vardır. Tamamı asfaltlanmış 2.675 km. karayoluna sahiptir. Bu ülkede ortalama 3.8 kişiye bir motorlu ulaşım aracı düşmektedir.

ÖZGÜLER TRANSPORT

Hızla küreselleşen iş dünyasında, yeni teknolojiler sayesinde mesafelerin kısaldığı, sınırların kalktığı günümüzde şirketler için pazar tüm dünyadır. ÖZGÜLER, yaklaşık 1993'den bu yana Türkiye-ORTADOĞU, TÜRKİ CUMHURİYETLERİ arası kara taşımacılığı, Komple ve GABARİ DIŞI Taşımacılık alanlarında ulusal ve uluslar arası pazarlarda önemli hedeflere ulaşmıştır.
DETAYLI İNCELE

BİZDEN HABERLER